Neurocentrický pohybový coaching a pohybová rehabilitácia je efektívny prístup k zlepšeniu fyzického výkonu a pohodlia. Neurocentrizmus znie ako veľké a strašidelné slovo, ale v praxi je tento prístup celkom jednoduchý. Veľký dôraz kladieme na reguláciu centrálneho nervového systému, ktorého momentálny ale aj chronický stav zodpovedá stavu pohybového aparátu. Všetky podnety na pohyb prichádzajú z mozgu. Pohybové úkony, ktoré telo vykoná, môžu byť len natoľko presné, efektívne, pohodlné, či rýchle ako im umožní pokyn centrálneho nervového systému, teda mozgu. Práve preto má práca s mozgom obrovský potenciál v rehabilitácii a predrehabilitácii pohybovej funkcie.
Spolu budeme pracovať kombináciou pohybových cvičení a rôznych neurodrilov, ktoré nám umožnia prekonať mnohé pohybové bariéry a dopracovať sa tak ku slobodnejšiemu pohybu rýchlejšie. Neurodrily sú cvičenia, ktoré priamo ovplyvňujú mozgové centrá kontroly pohybu alebo centrá, ktoré sa podieľajú na požadovanom prevedení pohybu.
Tri najefektívnejšie spôsoby akými môžeme rýchlo ovplyvniť mozog sú vizuálne (zrak), vestibulárne (rovnováha)a proprioceptívne (vnímanie polohy tela v čase a priestore) cvičenia. Ako môžeme neurocentrický prístup k pohybu využiť v praxi? Zväčšenie rozsahu pohybu a zníženie bolesti. Moderná neuroveda poukazuje na to, že bolesť ako taká je produktom mozgu. Bolesť je jedným z najúčinnejších varovných signálov nebezpečenstva a často bráni pohybu alebo jeho plnému rozsahu. Mnoho stimulov z okolia môže byť považovaných za hrozbu a ich výsledkom bude redukcia kvality pohybu.Identifikáciou takýchto stimulov alebo zlepšením pocitu bezpečnosti mozgu vieme rýchlo znížiť bolesť a obnoviť schopnosť komfortného pohybu.